Catering Dietetyczny – Czy Warto? | Catering Dietetyczny » Fit&More

Catering dietetyczny – czy warto?

Żyjemy w zabieganym świecie i nie zawsze znajdujemy wolną chwilę na stołowanie się w domu. Jednak im więcej pracujemy, tym częściej korzystamy z usług wszelkich punktów gastronomicznych. Brak czasu na przygotowanie wartościowego posiłku nie oznacza jednak, że jesteśmy skazani na wyżywienie gorszej jakości. Dowodzą tego firmy cateringowe, które każdego dnia dostarczają amatorom zdrowego jedzenia dietetyczne dania wyróżniające się wyśmienitym smakiem.

Uważa się, że na komfort składają się głównie dobra materialne, jakimi się otaczamy. Co prawda nowinki technologiczne i różnego typu udogodnienia poprawiają jakość egzystencji, ale kwestia na tym się nie kończy. Niebagatelny wpływ na nią ma także styl funkcjonowania, zwłaszcza jeżeli stosujemy się do zasad zdrowego trybu życia. Bycie fit jest bowiem nie tylko modne, ale i korzystne. Dlatego systematycznie zwiększamy swoją świadomość na temat racjonalnego odżywiania i zbilansowanych diet, poszukując dla siebie optymalnego wariantu. Na szczęście by dobrać ten właściwy, nie trzeba być specjalistą. Obecnie wystarczy zdać się na doświadczenie firm cateringowych, współpracujących z wykwalifikowanymi dietetykami, które udowadniają, że dbanie o linię i dobrą kondycję nie musi być monotonne i pozbawione smaku.

Smukła sylwetka bez wyrzeczeń?
Czy dieta zawsze musi kojarzyć się z wyrzeczeniami? Jeszcze do niedawna tak było. Dziś jednak inicjatywy, takie my- Fit & More, zmieniamy obraz zdrowego żywienia, kreując jego nowe, apetyczne oblicze. W efekcie do domów, biur i instytucji trafiają najwyższej jakości posiłki, tworzone po to, by w pełni zaspokajać potrzeby osób troszczących się o dobre samopoczucie i formę, których nie zadowala menu standardowych restauracji. Dlaczego spożywanie tych dań przynosi efekty? Ponieważ ich receptury przygotowywane są w konsultacji z dietetykiem, który dba o odpowiednie zbilansowanie posiłków oraz rozkład makroskładników i minerałów w diecie. Nasz Szef kuchni serwuje dania z wartościowych produktów, jakich na próżno szukać w jadłospisach większości punktów gastronomicznych. Podniebienia miłośników zdrowego odżywiania ze smakiem raczy więc słynącymi z dobroczynnych właściwości: soczewicą, batatami, jagodami goji, nasionami chia czy spiruliną. O przekąski fit troszczy się natomiast cukiernik, który z pasją wyczarowuje dzieła kulinarnej sztuki w dziedzinie deserów, składające się tylko ze zdrowych kalorii.

Menu na miarę potrzeb
Sporadyczne spożywanie dietetycznych posiłków to częsta praktyka. Odczuwalne i widoczne efekty przynosi dopiero regularne w myśl obranych zasad odżywiania. Nie zawsze jednak w domowych warunkach mamy możliwość przestrzegania diety. Z pomocą przychodzą wówczas usługi cateringowe, gwarantujące kompleksowe plany żywieniowe, w pełni zaspokajające dzienne zapotrzebowanie na określone składniki, produkty i kalorie. Ich różnorodność pozwala na dobór właściwego dla nas modelu, dopasowanego do trybu życia, efektów, jakie pragniemy osiągnąć czy indywidualnych uwarunkowań. Do dyspozycji mamy np. kompozycję odchudzającą dedykowaną osobom pragnącym zrzucić zbędne kilogramy i przyspieszyć swój metabolizm, a wszystko w oparciu o normy zdrowego żywienia. Wegetarianie mogą skorzystać natomiast z planu dla wykluczających ze swojego jadłospisu produkty mięsne, nie rezygnujących jednak z ryb, nabiału i jaj. Z kolei wysokoenergetyczny jadłospis kierowany jest do aktywnych fizycznie, którym brakuje czasu na przygotowywanie odpowiednich posiłków bądź chcących mieć pewność, że ich wysiłek wspierany jest właściwą dietą. Osobny plan żywieniowy znajdą dla siebie także miłośnicy treningów typu cross fit, czy osoby dążące do zbudowania masy mięśniowej. Specjalne menu opracowano również z myślą o osobach zmagających się z nietolerancją glutenu i laktozy lub które z przyczyn zdrowotnych muszą wykluczyć pewne składniki z codziennej diety.

Zdrowe oszczędzanie
Może się wydawać, że zachowanie diety wiąże się z poniesieniem dużych wydatków. Na szczęście tendencja ta przestaje być regułą. Nasza oferta pozwalają nie tylko zaoszczędzić pieniądze wydawane na zakupy spożywcze, które często wiążą się z nadwyżką nabywanych artykułów oraz koniecznością wyrzucania niezużytych produktów. Decydując się na korzystanie z przemyślanych planów żywieniowych, otrzymamy optymalną ilość jedzenia. Oszczędność pieniędzy to niejedyna korzyść płynąca ze zdrowego menu udostępnianego przez Fit & More. Korzystając z naszych usług nie będziecie także tracić czasu na zakupy, kolejki do kas, korki, gotowanie i późniejsze sprzątanie po posiłku. Nie musimy wówczas nawet ruszać się z domu, bowiem przyrządzane na bieżąco wyłącznie ze świeżych składników posiłki są dostarczane codziennie – rano lub wieczorem – na adres zamawiającego. Dzięki temu wolne chwile możemy poświęcić na obowiązki czy odpoczynek. Czy to nie kuszący obraz komfortowego życia?

Scroll to Top